Codzień się tutaj coś dzieje

Codzień się tutaj coś dzieje.I nikt nie powinnien narzekać na nudę.Czwartego był wieczorek zapoznawczy.Gdzie można było sobie potańczyć.Ja też się trochę pobawiłam.

 

Od czwartku

Od czwartku zaczynam turns rehabilitacyny we Flisaku w Sarbinowie.Będę tam przez 2 tygodnie. I mam nadzieje,że po jego zakończeniu wrócę do domu jeszcze sprawniejsza niż jestem teraz.A ci, którzy we Mnie wierzą powidzą kurcze warto było wierzyć w Małgosię.🙂

Sarbino

Sarbino to mała wioska rybacka.To właśnie tutaj mieści sie ośrodek rehabilitacyjny Flisak,w którym mam mieć rehabilitację.Obiecuję,że o jej wynikach i wszystkich przeżyciach, których tutaj doznałam będą państwo wiedzieli.😉

Okolicę ośrodka

Okolice ośrodka są bardzo piękne. Często spacerujemy promenadą.Rysiu stawia Mnie nawet przy sanej wodzie.I patrząc w dal po prostu sobie marzę.

Mam tutaj robione

Mam tutaj robione 4 zabiegi dziennie. Soluks,akawibron,masaż na łóżku oraz ćwiczenia z rehabilantem.Ale o efektach tej rehabilitacji opowiem wam po powrocie do domu.Bo pewnie dopiero wtedy będzie widać jakieś efekty.

Była też wycieczka

Była też wycieczka do wsi Chłopy. Gdzie można było zobaczyć łodzie rybackie.Oraz usłyszeć historię tej wsi. Szkoda,tylko,że uczestnicy tej wyieczki i jej przewodnik nie umieli dostosować tępa wycieczki do wózkowicza.😥

Spotkanie

Spotkanie z panem,który opowiadał o tym jak może sami uleczyć Swój organizm.Mówił też o tym,że to Nasz umysł i ciało odpowiadają za to co się z nami dzieje.O tym słyszałam już dawno.Ale nie wiedziałam,że jest coś takiego jak światło lecznictwo.

Bal przebierańców

Bal przebierańców to była fajna zabawa.Szkoda tylko,że zwycięsce wybierał organizator,a nie uczestnicy. Uważam,że takie coś jest niesprawiedliwe.Bo wybór najlepiej przebrajnej osoby powinien być przeprowawadzony na końcu balu,a nie początku.

Jest tutaj dużo wycieczeczek

Jest tutaj dużo wycieczek.Szkoda tylko,że wózkowicze nie mogą brać w nich udziału.😥Ponieważ autokar jest zbyt wąski i zawysoki.Więc ja teraz grzecznie pytam.Czy jest jakiś problem w zakupieniu małego busa, żeby wózkowicze też mogli skorzystać z wycieczek?

Według Mnie

Według Mnie pracownicy K.O zatrudnieni przez Flisaka nie znają Swoich obowiązków.Bo po raz pierwszy spotkało Mnie to,że to ja musiałam za nimi biegać.Nie są osobami elastycznymi.I nie potrafią korzystać z sugestii jakie im dają uczestnicy turnusu.Czy to oznacza,że nie potrafią się zorganizować.😥W innych ośrodkach to pracownik sam do Mnie przyszedł,żeby omówić szczegóły wczorku,który Im zaproponowałam.

Na dyskotekach

Na dyskotekach bawiłam się bardzo dobrze.Ludzie mnie tutaj akceptują.Na Mojej buzi często gości uśmiech.A to w dzisiejszych czasach napradę jest żadkością.Ponieważ życie jest pełne problemów.

Akwawibron

Akwawibron to jeden z zabiegów, który mam tutaj robiony.Leżę wtedy na brzuchu.A pani robi mi masaż pleców takim specjalnym urządzeniem.Trwa on 8 minut.I ma Mi rozluźnić kręgosłup.

Gimnastyka indywidualna

Gimnastyka indywidualna ma na celu wzmocnić Moje nogi.Abym mogła lepiej chodzić.Zobaczymy jaki będzie efekt po powrocie do domu.🙂

 

Lampa Soluks

Lampa soluks ma nagrzewać Mi kolana.Tylko,że ja nie czuję tego ciepła.Pierwszy raz mam coś takiego. Bo zawsze czułam jak grzeje.Czy efekt tego zabiegu będzie odczuwalny za jakiś czas?

Łóżko masujące

Łóżko masujące powinno mi wymasować ręce i nogi.Tak żebym była rozuźniona.Więc ja się pytam czemu schodzę z niego obolała?

Były tutaj

Były tutaj śpiewane piosenki Krzysztofa Krawczyka.I bardzo dobrze się przy tym bawiłam.Ponieważ bardzo lubię tego piosenkarza.Przy Jego utworach można się naprawdę fajnie zrelaksować.🙂

Wyrzywienie

Wyrzywienie jest tu naprawdę bardzo dobre.Człowiek czasami nie jest wstanie zjeść tego co jest mu tutaj podawane.Więc lepiej jeść tyle ile można.A nie wyrzucać to potem zwierzętom.

Obsługa

Obsługa jest tu bardzo miła.Zawsze są uśmiechnięci.A w ośrodku jest czysto. Szkoda tylko,że nie każdy potrafi uszanować pracę innych ludzi.Ciekawe tylko,czy w Swoim domu też tak brudzą.I warczą do innych. 

Ognisko

Ognisko,które odbywało się tutaj wczoraj według Mnie było wielką klapą.Ponieważ zabrakło nagłośnienia.I ludzie nie mogli się spokojnie pobawić.Może mój wpis nakłoni właściciela do zakupienia przenośnego nagłośnienia.🙂

Zabrakło też busa

Zabrakło też busa,którym osoby niepełnosprawne na wózka inwalidzkich mogłby pojechać na basen.A przecież woda ma na nas zbawienne działanie.I nie powinno jej nam brakować.🙂

Pomimo pewnych niedociągnieć

Pomimo penych nie dociagnięć polecam wszystkim ośrodek Flisak w Sarbinowie.Mieści się on blisko morza. Co sprzyja długim spacerom po promenadzie.Można tutaj przyjeżdżać ze zwierzętami.🙂